Ben Kimim?

Hakkımda

40 yılı aşkın sektör tecrübesiyle yurt içi ve yurt dışı ile faaliyetleri olan birçok firmanın organizasyonunda bulunmuş ve yöneticilik yapmıştır.

Makine Mühendisi’dir. Lise eğitimini Robert Kolej’de %100 burslu olarak tamamlamış sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Gerek teknik ( mühendislik ) gerekse ticari görevlerde bulunarak Satış ve Proje müdürü, Satınalma müdürü, İthalat ve Yatırım Müdürü pozisyonunda Türkiye’nin öncü kuruluşlarında çalışmıştır.

Kariyeri boyunca İtalya, Almanya, İngiltere, Kore ve Rusya ile ağırlıklı olarak makine sektöründe ticari ilişkilerde bulunmuş ve hala bulunmaya devam etmektedir.

Uluslararası Ticaret ile birlikte gerek kendi gerekse firma marka değerini yaratmak için en önemli unsur olan yabancı dili iyi seviyede ve etkili bir şekilde kullanmak işleri önemli ölçüde kolaylaştırarak başarıyı sağladığı gibi, belki de farkında olmadan kaçırdığınız fırsatları kaçırmayıp değerlendirmenizi sağlar. Örneğin yurt dışından gelebilecek iş fırsatlarını yeterli seviyede teknik veya ticari İngilizce bilgisine sahip olmadığı için farkında olmadan kaçırıyor olduğumuz bir gerçek. Bunun yanı sıra ekibin belirli seviyede yabancı dil bilmesinin işletmelerin başarısına ve rekabet gücüne doğrudan katkı yaptığı araştırmalarla kanıtlanmış bulunuyor.

Bireysel olarak da yabancı dili iyi ve etkili seviyede kullanabilmek aynı zamanda size kariyer basamaklarını önceki durumunuza göre çok daha hızlı çıkmanızı sağlar ve çalışma ve hayat şartlarınızı çok daha kısa sürede arzuladığınız seviyeye çıkarır.

“En iyi yatırım kendine yapılan yatırımdır” sözünü hatırlatarak size ve/veya ekibinize bu konuda sonuçlarını 3-6 ay gibi kısa bir sürede alabileceğiniz yoğun bir destek programı sunulmaktadır.

Sunduğumuz Hizmetler

İngilizcenizi Profesyonel İletişimin İncelikleriyle ve İşletme Bakış Açısıyla Geliştirin, Hem Kendinize Hem Firmanıza Kısa Sürede Günümüzde Aranan Üst Düzey Temsil Yeteneğini Kazandırın. En İyi Yatırım, Kendinize Yapacağınız Yatırımdır. 

Ne vadediyoruz :
Bu İngilizce eğitimi teknik ve/veya ticari amaçla hazırlanmış olup direk profesyonel hayatınıza etki edecek şekilde şekillendirilmiştir. 3-6 Ay gibi kısa bir sürede belirli bir düzende ve istikrarlı bir şekilde bu hizmeti alarak bu süre zarfında İngilizce iletişim seviyenizi özellikle iş hayatınızda fark yaratacak ölçüde geliştirmiş olacaksınız. Bu eğitim/danışmanlık alanında 40 yılı aşkın tecrübeye sahip büyük ölçekli firmaların üst düzey yöneticilik pozisyonlarında çalışmış, yurt dışında görev almış ve/veya yurt dışı ile kariyeri boyunca aktif olarak ticari/teknik iletişimde bulunmuş kişilerin bizzat kendisi tarafından verilmektedir.

Kurumumuz tarafımızdan belirlenmiş konular işlenebileceği gibi alınan hizmet danışanın/eğitim alanın belirleyeceği konulara veya ihtiyacına göre şekillenebilmektedir.

Eğitimin kapsamı size ihtiyacınız olmayan olmayacak terimlerle veya bilgilerle vakit kaybettirmez. İçeriği en kısa zamanda ihtiyaç duyacağınız ve teknik/ticari hayatta kullanacağınız kelime ve ifade kalıplarına/biçimlerine odaklanmıştır. İyi bir iletişim, satış için, ikna için, fırsatları değerlendirmek için, satınalma için, ilişkiler için kısacası başarılı bir kariyer için elzemdir. İşte bu program size üst düzey bir kariyer için olmazsa olmaz olan yabancı dilde iyi ve etkili bir iletişim sağlamanın kapılarını açacaktır. 

İş hayatında yaşadığınız ticari problemleri atlatmakta, özellikle yabancı dilde iletişim kurarken hem dil hem de iş tecrübesi açısından destek arıyorsanız, yazışmalarınızı daha zengin bir hale getirerek muhattaplarınızla daha akıcı, hızlı ve verimli ilişkiler kurmak istiyorsanız, yabancı misafirlerinizin ziyaretinde profesyonel bir temsil desteği arıyorsanız, yurt içi ve yurt dışı fuarlar için veya firma yazışmalarınızda yararlanabileceğiniz hatta bu tip görevleri emanet edeceğiniz kişiler arıyorsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Unutmayın bu program salt bir İngilizce eğitiminden öte aynı zamanda bir iş danışmanlık programıdır.

Metot :

Aldığınız eğitim boyunca birçok farklı metottan faydalanılır.

İhtiyaca ve seviyeye göre günlük olarak gerçekleştirilecek İngilizce pratiğinin yanı sıra kullanılmış olan yazışmalar ve gerçekleştirilmiş görüşmeler analiz edilerek ve güncel iş konularından hareketle kullanılan kalıplar ve ifadeler irdenelerek çalışmalar yapılır. Gerektiğinde hızlı tekrarlar öğrenilen terimlerin pekişmesini sağlar. Görsel hafızaya hitap eden tanımlar, hikayeler ve iş hayatından örnekler ile yine öğrenilen ifadelerin kalıcılığına katkı sağlanır. Daha iyi ifadeler ve hataların giderilmesi ile kullanılan dilin zenginleşmesi ve üst düzey için gerekli seviyeye erişmesi zaman içinde sağlanır.

Bu Eğitim boyunca sürekli yaşanmış yurt içi ve uluslar arası tecrübeler aktarılacak ve bu tecrübeler sorunlarınızın çözümüne katkıda bulunacaktır.

Modelimiz = Profesyonel İngilizce eğitimi + Teknik, Ticari ve Yönetsel Danışmanlık